kot
Nastrojenie
przez Paula Błaszczyk

Przytulenie się zwierzaka, kawa z przyjacielem, spacer, sport. Wszystko może mieć właściwości terapeutyczne. Życie dostarcza nam nieskończonej ilości narzędzi, dzięki którym możemy modyfikować swój nastrój, pomagać sobie odzyskać spokój czy dostarczać radości.

Dla mnie jednak wyjątkowe miejsce w życiu zajmuje muzyka. Potrafi poprawić mi samopoczucie ale też wyrazić smutek, a także złość. Jest odzwierciedleniem nastrojów, pogłębia odczucia i powoduje, że różnego rodzaju znaczące chwile przeżywam na prawdziwych głębokościach. Potrafi silnie mnie nastroić. Jest również cudownym motywatorem, gdy stoję na progu pokonywania przeszkód. Muzyka jest też dla mnie wyznacznikiem osobowości i charakteru. Tak jak po sposobie pisania można określić czy ktoś jest dokładny, rzetelny i skrupulatny, czy ma duszę trudną do okiełznania i szaleńczą, tak samo w przypadku muzyki.

Potrafi ona przedstawić człowieka i uwydatnić jego wnętrze. Muzyka stanowi bowiem czysty przekaz emocji, które nosimy w środku. Ludzie mają różne upodobania, a muzyka której słuchają i cenią zwykle pięknie określa ich, zanim zwerbalizują swoje preferencje. To dlatego też przywiązuję do niej tak dużą uwagę. Poza tym muzyka pięknie nosi nasze wspomnienia. Podobnie jak czasem zapach potrafi przywołać zapomniane chwile z dzieciństwa czy jakieś istotne wydarzenie, tak samo muzyka potrafi przypomnieć dawno zapomniane myśli, wrażenia, ludzi i miejsca, które już dawno odeszły do przeszłości. Kocham życie w dużej części dzięki muzyce. Tworzy ona piękne tło mojego bytu.

Leave your comments
Comments
Load More